ایمیل
info@venustat.ir
تلفن
021 77707173-5
آدرس
تهرانپارس.خيابان تيرانداز.پلاک 1

راهنمای رژیم غذایی

برای تبیین بیشتر میزان اثر بخشی ونوستات ® بر کاهش انرژی دریافتی و کاهش وزن یک برنامه هفتگی بر اساس غذاهای مختلف تنظیم شده است.

از آن جا که اغلب متخصصین در برنامه های غذایی کاهش وزن، داروی ونوستات ® را با دو وعده غذایی اصلی غذایی ( ناهار و شام ) تجویز می کنند، میزان دریافت انرژی روزانه با یا بدون مصرف داروی ونوستات ® برای شما در یک هفته فرضی مشخص شده است .

همانطور که در جدول فوق مشاهده میشود، بر اساس نمونه برنامه غذایی تنظیم شده، در صورت رعایت الگوی تهیه غذای ارایه شده، انرژی دریافتی یک فرد از دو وعده غذایی ناهار و شام در هفته حدود 15797 کالری میباشد. این در حالی است که در صورت مصرف روزانه دو قرص ونوستات (یک قرص همراه با وعده ناهار و یک قرص همراه با وعده غذایی شام) میزان انرژی دریافتی این فرد حدود 13003 کیلوکالری خواهد بود. این بدان معنی است که با دریافت ونوستات میزان انرژی دریافتی فرد در هفته به میزان 2794 کالری کاهش خواهد یافت (روزانه حدود 400 کیلوکالری). با توجه به این که برای هر کیلوگرم کاهش وزن، نیاز به کاهش انرژی دریافتی به میزان 7700 کیلوکالری است، با یک تناسب ساده مشخص میشود که مصرف این دارو موجب کاهش وزنی حدود 360 گرم در هفته خواهد شد. با پیگیری این الگوی مصرف داروی ونوستات میتوان انتظار داشت فرد مصرف کننده در ماه حدود یک و نیم کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد و این کاهش وزن در 6 ماه به حدود 9 کیلوگرم خواهد رسید.

البته باید متذکر شد که در هنگام مصرف داروی ونوستات بهتر است یک مکمل مولتی ویتامین برای پیشگیری از کمبود ویتامین های محلول در چربی مصرف شود. با تنظیم برنامه غذایی روزانه خود تحت نظارت یک متخصص تغذیه، می توانید از کمبودهای تغذیه ای احتمالی جلوگیری کنید و از دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن خود در حد کافی اطمینان یابید. همچنین به یاد داشته باشید که علاوه بر مصرف داروی ونوستات و پیروی از برنامه غذایی مناسب، انجام فعالیت ورزشی می تواند به ارتقای سطح سلامتی شما در طی کاهش وزن کمک کند.

 

برای دانلود کتابچه راهنمای رژیم غذایی ونوستات اینجا را کلیک کنید